Paslanmaz Krom Bayrak Direği Teknik Şartnamesi

✔ Bayrak direğinin en üst tepe kısmında, içten ipli (çelk halat) sistemlere uygun olarak rüzgarın yönüne göre kendi etrafında kolayca dönerek hareket etmesini sağlayarak bayrağın direğe dolaşmasını engelleyecek ve az bir rüzgar kuvveti ile bayrağın devamlı dalgalanmasını sağlayacak sonsuz döner mekanizma bulunacaktır. Bayrak direğine ilave görsellik, ömür kazandırmak ve bayrak direğnde oluşabilecek arıza durumuna karşı döner mekanizma demonte olarak imal edilecektir.

✔ Bayrağın rüzgar etkisiyle kendi etrafında hareket ederken direkten ayrılmasını engelleyecek polikarbonat malzemeden üretilmş bayrak boncuğu bulunacaktır.

✔ Bayrağın düz durmasını sağlayacak, ip sarma mekanizmasının bayrağı rahat indirebilmesi için ağırlığıyla yardımcı olacak bayrak mil olacaktır. Bayrak milinin iki ucunda (Q4) kalınlığında karabinalar bulanacak, karabinaların biri bayrağa diğeri ise bayrak boncuğuna takılacaktır.

✔ Bayrak direğinin 110 cm yüksekliğinde içten ipli bayrak direklerinde göndere bayrak çekme işlemini, portatif kolu ile kolaylaştıracak, ip sarma kargaşasını ve kapak açma kapatma işlemini ortadan kaldıracak, kullanıcıya kolay müdahale imkânı sağlayacak ip sarma mekanizması bulunacaktır. Mekanzima portatif kolu ile bayrak aşağı ve de yukarı çekilebilecek, ayrıca mekanizmanın bilyeli kilit sistemi sayesinde bayrak, direğini istenilen yüksekliğinde sabitlenebilmeye imkân sağlayacaktır.

✔ Bayrak direğinin alt zemin kısmında direğin montajını kolaylaştıracak ve yerinden çıkarılması gerektiğinde kolaylık sağlayacak montaj flanşı bulunacaktır. Direği bir noktadan sabitlemek sureti ile direği zemine yatırmak veya yukarı doğru dikmek için menteşeli taban flanşı kullanılmalıdır. Taban flanşının kalınlığı ve ebatları, bayrak dreği yüksekliğine göre ayarlanarak ST37 galvanzli çelikten yapılacaktır. Bayrak dreğinin alt zemin kısmında, menteşeli taban flanşının üzerinde montaj tjilerini ve menteşeli taban flanşını kapatarak direk ile paslanmaz bütünlüğünü sağlayan taban rozet bulunacaktır. Bu taban rozet her hangi bir müdahalede boru üzerinde kaydırmak suretiyle aşağı-yukarı hareket edebilecektir, 1,00 mm veya 1,5 mm kalınlığında 304 kalite paslanmaz çelikten imal edilmiş olacaktır.

✔ Bayrak direği zemine sabitlemek için beton ankraj betona gömülür. Beton ankraj; şablon sacı, saplama, somun ve puldan oluşacaktır. Beton ankrajı ST37 galvanizli çelikten imal edilmiş olacaktır. Mevcut beton ankrajı, bayrak direğin zemine sabitlemek için mevcut betona delinen deliklere kimyasal dübel doldurularak
gömülecektir.

Whatsapp Destek

Umde Reklam

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?